Nikolka

Malá bojovníčka Nikolka Poláková sa narodila predčasne v 31.týždni tehotenstva s ojedinelou diagnózou chylothorax. Ťažký štart do života a nedostatočné okysličenie mozgu nezostalo bez následkov a Nikolka bojuje s diagnózou detská mozgová obrna, neskôr sa pridružil aj detský autizmus. Nikolka má 8 rokov, no nerozpráva, nebehá a nehrá sa ako jej zdraví rovesníci. Je plne plienkovaná a kŕmená a denne musí absolvovať množstvo rehabilitácií, terapií a špeciálnej pedagogiky. Ale jej rodičia Ľubomíra a Jozef, a sestrička Simonka ju bezhranične ľúbia, nevzdávajú sa a veria, že prídu ďalšie pokroky.

Na stránke Nikolky nájdete ďalšie informácie o tomto milom dievčatku a jej kontaktné údaje. Veríme, že sa nám spoločne podarí Nikolke a jej rodičom pomôcť aspoň malou troškou.

Tamarka-prispeli sme sumou 421 EUR

Tamarka

Tamarka je  4 ročné usmievavé dievčatko, ktoré bojuje zo všetkých síl, aby sa jej žilo ľahšie.

Bojuje už od narodenia, keď prišla na svet predčasne a spustil sa kolotoč vyšetrení a operácií. Za svoj krátky život má už tých operácií za sebou 9, a hoci z najhoršieho sa dostala, následky ju budú sprevádzať celý život.  Tamka bojuje s diagnózami detská mozgová obrna, 4-komorový hydrocephalus a spastická kvadruparéza.

Na stránke tamka.sk sa dozviete  viac o Tamarke, o jej diagnóze, aj rehabilitáciách, ktoré musí absolvovať. A my veríme, že sa nám s Vašou pomocou podarí Tamarku a jej rodičov podporiť.

Viac najdete na Tamka.sk