Je nás 5 a poznáme sa už roky. Sme presne tie mladé ženy, čo stretávate denne na ulici, ktoré tešia aj rozčuľujú podobné veci, ako Vás. A tak sme si povedali, že jedna z vecí, ktorá je vážne dosť otravná, sú preplnené skrine. Lenže, čo s tým? Nosíme naše handričky na charitu, ale ruku na srdce – je to tak anonymné a čítali sme už toľko poplašných článkov, kde všade tie veci končia, že to nie je úplne ono. A tiež je pravda, čo si budeme klamať, že každá z nás má v skrini tie „super“ veci, čo v obchode alebo časopise vyzerali tak úžasne, stáli kopu peňazí, ale očakávaný vzťah k majiteľke sa nakoniec nevytvoril. A tak ich tam držíme, každý mesiac niekam preložíme, spytujeme svedomie, nevieme, čo s nimi, ale sú v podstate novéa fakt ich je škoda!

A tak sme rozmýšlali a rozmýšľali a vymysleli, ako zabiť nielen dve, ale rovno štyri muchy jednou ranou – odľahčíme skrine, podporíme myšlienku udržateľnej módy (slow-fashion) vrátením vecí do obehu, prispejeme na dobrú vec a ešte Vás aj zabavíme. Spustili sme pojekt OneMoreReason.

Ako teda OneMoreReason funguje? Začneme postupne vyprázdňovať skrine, svoje a časom aj Vaše a pár vecí pôjde každý týždeň do aukcie. Nejde nám o kvantitu! Chceme vybrať pekné a kvalitné veci, ktoré si ešte zaslúžia druhý život. Z vydraženej ceny je minimálna suma 10%, ktorá pôjde na dobrú vec. Budeme vyberať príbehy jednotlivcov a rodín v núdzi, ktorých poznáme my alebo vy – žiadne veľké anonymné projekty. Zvyšok sumy putuje majiteľke/majiteľovi vecí v aukcii, ponížená o administratívny poplatok 10%. Samozrejme, ak bude niekto chcieť prispieť viac ako 10% na charitatívne účely, je to na ňom (viac o konkrétnych pravidlách sa dočítate v Podmienkach používania, bod 6).

Kto sme individuálne?

Mirka
#LadySOSKVELYMINAPADMI

Gabika
#extrovertneslniecko

Kristína
#stylistasoslabostouprealigatory

Andrea
#blondinacovsetkovybavi

Zuzu
#fotografbezatelieru

A kto sme spolu?

Veselá skupinka, ktorá sa perfektne dopĺňa a chce svojou malou troškou zlepšiť mini-svet okolo seba.

Ďakujeme, že svojou účasťou v aukcii OneMoreReason podporíte hneď niekoľko dobrých vecí.

 

Andrea, Gabriela, Kristína, Miriam a Zuzana